Když mi bylo pět let, přišlo první zavolání z televize! Dokonce od samotné Ivy Janžurové! A v dospělosti jsem se objevil i v silvestrovském pořadu České televize „Večer plný hvězd“!

Pořád se však považuji za nadšeného filmového neherce, který začal pro zábavu dělat „křoví“ ve filmech a postupně to dotáhl i na nějaký ten „polokeř“ či „skoro strom“.

Několikrát jsem se hádal v „Soudkyni Barbaře“, s Bolkem Polívkou jsem pobýval ve filmové protialkoholické léčebně v „Dědictví 2“, v seriálu „Vyprávěj“ jsem kontroloval pasažéry na celnici nebo hrabal trávu před panelákem v rámci „akce Z“, ve „Zločinu v Polné“ jsem byl důležitý úředník z Písku, v „Cirkusu Bukovský“ zase jeden z dělníků. Mihnul jsem se i ve filmu „Rok bez Magora“ jako esenbák, vybrali mě i do nějakých reklam pro cizinu. Postupně se tu o všem rozepíšu.

A jak že to doopravdy bylo s tím prvním televizním zavoláním a silvestrovským pořadem?
Iva Janžurová skutečně zavolala! Zavolala „Tomáši“ ve známém filmu „Páni kluci“, který tenkrát právě běžel v naší černobílé telce, a já jsem se otočil, co že se po mně chce. A doma měli děsnou legraci z toho, jak Tomáška volá televize. A toho Silvestra na obrazovce jsem si náležitě užíval v roce 2012. Mrkněte do video archivu ČT na záznam a hledejte v publiku světle zelené sako, přibližně v desáté řadě, od středu mírně vpravo.

Takže asi tak. Další moje televizní a filmové zážitky snad budou o něco zajímavější. Tak se těšte.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..