Písnička s mým textem na výročním 3CD legendárních Fešáků

Na koncertě Fešáků jsem byl poprvé v roce 1988, ve svých třinácti letech. Nezapomenutelný zážitek. Tenkrát tam zazněly třeba písničky „Country bál“, „Než nám dojde kyslík“, nebo „Zima“ (což byla parodie pánů Mladého a Náhlovského na legendární „Jaro“), a o přestávce jsem byl omrknout stánek s fešáckými suvenýry. Výběr byl opravdu pestrý – z vypůjčených dvou stovek jsem na začátku druhé půlky taťkovi vrátil jedenáct korun 😀 A pochopitelně to, co jsem nakoupil, nemohlo zůstat nepodepsané.

Přijeli k nám Fešáci,
malý Choura utrácí!
Zpěvník, fotky, kalendář,
všechno nakup, taťku spař,
a pak ještě zamiř
lovit autogramy…

Fešáckých koncertů jsem pak zažil ještě spoustu. A jsem moc rád, že na jejich 3CD k 50. výročí, které právě vychází, jsem mohl zanechat i drobnou textařskou stopu. Otextoval jsem písničku „Tak to být má“ pro Hanku Mladou, text si můžete přečíst tady.

Rubriky: Co je nového?? | Napsat komentář

Pár nových příspěvků na webu

V minulých dnech jsem přidal na web pár nových příspěvků:

V sekci „Hravé básně na 5 zadaných slov“ přibyly dvě věci, napsané v roce 2016 v ústecké Dobré čajovně při autorských čteních –  „Já býval dítě, které fňuká“ a „Po Míráku chodí divnej bezdomovec„. 

Dále jsem tam přidal báseň „To jsem jednou viděl zakrslého králíka„, kterou jsem napsal na podzim 2016 jako příspěvek do jedné soutěže. Bohužel jsem přehlédl fakt, že soutěž pořádá vydavatelství dětských knih, takže jsem nic nevyhrál. Ale není všem dnům konec 🙂 

Také jsem přidal báseň „Já chtěl být inženýr ekologie„, která vznikla v lednu 2017  jako příspěvek do literární soutěže humoru „Řehečská slepice“ a se kterou jsem si tam vyveršoval Čestné uznání.

A přidal jsem i příběh o mé cestě k psaní básní na zadaná slova. A také nějaké frky o mně.

Do sekce „Další verše“ jsem přidal dvě básně o Gulliverovi, ke kterým mě inspirovalo působení v divadelním souboru.

 

Rubriky: Co je nového?? | Napsat komentář

V novém kabátě

V lednu 2017 jsem webově konvertoval – Joomlu jsem vyměnil za WordPress, ve kterém si postupně vytvářím nový, lepší web. Zatím si tu můžete přečíst (a případně okomentovat) výběr z mých písňových textů, které můžete znát z cédéček či médií, a výběr z mých básní, které vznikly na 5 zadaných slov. Moc děkuji za Vaše komentáře a brzy sem přidám další příspěvky.

Rubriky: Co je nového?? | Napsat komentář