Poetická podpora

Některé moje verše jsou věnované konkrétním místům, osobnostem nebo akcím – napsal jsem o nich, a tím je podpořil poeticky. Patří sem třeba kapely Fešáci nebo Kabát, textař Michal Horáček, táborská kavárna Klid, nebo ústecká čajovna Vysmátá žába.

Spousta básní z této sekce vznikla na pět zadaných slov – občas jsem pozván i na nějakou neliterární akci, abych něco napsal pro zpestření. Už jsem takhle veršoval třeba na výročí organizace YMCA, na degustaci vína, na besedě se členy skupiny Kabát, na závodu v severské chůzi, na prezentaci oděvních návrhů, nebo na oslavě dětských narozenin.

Přeji hezkou četbu!


V roce 2013 jsem v Táboře objevil velice hezké místo, Caffe Bar Klid, kde jsem si v noci u griotky trochu zaveršoval…

Pozvu tě do baru se starým gramofonem


V září 2016 jsem poeticky podpořil NORDIC WALKING CHALLENGE, závod v severské chůzi pro nadační fond Světluška, který se konal v Řevnicích. V rámci doprovodného programu jsem tam psal báseň na slova pizza, úsměv, destrukce, les a hole, která mi zadali účastníci závodu. 

Tohle je pizza největší z pizz


V listopadu 2016 jsem poeticky podporoval další akci, tentokrát prezentaci oděvních modelů návrhářky Naděždy Doušové v Chomutově. Paní návrhářka se rozhodla svou akci pojmout trochu netradičně, a tak kolega divadelník Zdeněk Balcar během večera předčítal ze zajímavých knih a já jsem pro přítomné ženy psal báseň na 5 slov, které si samy zadaly (léto, radnice, držadlo, šuplík a šaty).

Měla šatník, velikej jako pražská radnice

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *