Vítejte na speciální stránce s texty pro malou zpěvačku Elišku.

Sem budu dávat hotové básně a texty, i rozpracované nápady. Eliška s panem skladatelem můžou vybírat věci, se kterými se jim bude dobře pracovat.

Poznámky k jednotlivým věcem mi můžete napsat přímo pod texty do komentářů (komentáře se veřejně nezobrazí, ale uvidím je v administraci).

Stránku budu průběžně doplňovat, nejnověji přidané věci budou vždy nahoře.

(V brzké době ještě přidám: Pozdrav pro tajícího sněhuláka, Úkoly do školy, Viděla jsem smajlíka, a další.)


O myšce – básnička (2 sloky a případný refrén), která může sloužit i jako hádanka, o které zvíře jde. Slovo „myška“ v ní totiž není vůbec zmíněno. Případný refrén může být: Co je to, kdo je to? Pokud řekneš MYŠ, správně odpovíš.


V manéži – 4 sloky o návštěvě cirkusu.


O kominíkovi – 3 sloky o kominíkovi, který si poradil s čoudícími kamny.


Neraduj se nikdy předčasně – bláznivé čtyřverší s praktickým ponaučením z pohádky o červené Karkulce. Lze použít jako zábavnou miniaturu, nebo to můžu rozvinout a přidat další sloky.


Podzimní – text o náladě přicházejícího podzimu (vítr, draci v oblacích, sklizeň ze zahrad, déšť, houfující se ptáčci…).


Noc je smutná – písnička o pomoci druhému, 2 sloky, refrén mezi nimi.


Krtek a úklid – o čiperném krtkovi, který se chlubí, jak si doma uklízí. Pod povrchem to však vypadá jinak… 3 sloky, z jedné by šel případně udělat refrén. Je to psané v mužském rodě, vhodné tedy k případnému spojení s herectvím – Eliška v roli krtka.


Dobrý pastýř – záležitost, vhodná například na velikonoční vystoupení.  Příběh o záchraně ztracené ovečky podle knížky Johna Stewarta. Z knížky jsem použil pouze děj (který je obecně známý), veškeré verše jsou moje. Je to 14 slok, psaných jako vyprávění bez refrénu, ten ale můžu případně dodělat. Případně to lze pojmout jako velikonoční pásmo, mini muzikál a podobně. Nebo jde samostatně pracovat s jednotlivými slokami.


Křídlo zlámané – příběh o nalezení a ošetření ptačího mláďátka, které se potom každé jaro vrací nad zahradu svého zachránce. K textu mám případně i hotovou melodii.


Rodina v zoo – písnička o Addams family – o tom, jak tato slavná rodina navštívila zoo. Písničku lze udělat s jinou melodií a změněným jménem rodiny (upravím poslední řádek). Anebo lze pracovat i s originální melodií a písničku provést jako zábavný kousek třeba na nějakém soukromém vystoupení (aby nevznikl problém kvůli autorským právům).


Gullivere, mořem putuj – báseň o Gulliverově cestě k Liliputům. 2 sloky. Refrén můžu dodělat, případné další sloky také.


Fíha, kniha! – o těžkém údělu spisovatele, který píše knihu a který to má těžší, než čtenář.


 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..