Vítejte,

sem budu dávat své hotové básně a texty, vhodné pro děti.

A také Vám sem dám odkaz na moje volné texty ke zhudebnění (nejen pro děti), které by se Vám mohly hodit pro jiné projekty.

A zde jsou již odkazy na jednotlivé dětské věci. Nejnověji přidané věci budou vždy nahoře.


Z kamen se od rána strašlivě hulí – báseň o kominíkovi – noťata by mohla potkat i jeho… Pokud se text bude stylově hodit, krabičku cigaret a případně i Emičku nahradím jinými slovy.


Noc je smutná – písnička o pomoci druhému, 2 sloky, refrén mezi nimi.


Rytířský song – o vnitřním boji rozumu a citu zamilovaného, v našem případě Fidlíka.


V manéži – 4 sloky o návštěvě cirkusu.


Neraduj se nikdy předčasně – čtyřverší s praktickým ponaučením z pohádky o červené Karkulce.


Krtek a úklid – o čiperném krtkovi, který se chlubí, jak si doma uklízí. Pod povrchem to však vypadá jinak… 3 sloky, z jedné by šel případně udělat refrén.


Dobrý pastýř – příběh o záchraně ztracené ovečky podle knížky Johna Stewarta. Z knížky jsem použil pouze děj (který je obecně známý), veškeré verše jsou moje. Je to 14 slok, psaných jako vyprávění bez refrénu – pro píseň zřejmě dlouhé, ale s jednotlivými slokami bychom mohli samostatně pracovat.


O myšce – básnička (2 sloky, refrén bych případně dodělal), která může sloužit i jako hádanka, o které zvíře jde. Slovo „myška“ v ní totiž není vůbec zmíněno.


Rodina v zoo – 3 sloky, kdysi napsané pro jednu soukromou příležitost o tom, jak jedna slavná rodina navštívila zoo. Její jméno by se pochopitelně pro účely projektu změnilo, případně bych změnil poslední řádek.


Chtivá císařovna – báseň, inspirovaná scénou z divadelní hry o Gulliverovi, kdy císařovna svádí Gullivera a on ji odmítá. 2 sloky.


Gullivere, mořem putuj – báseň o Gulliverově cestě k Liliputům. 2 sloky.


Podzimní – text o náladě přicházejícího podzimu (vítr, draci v oblacích, sklizeň ze zahrad, déšť, houfující se ptáčci…).


Fíha, kniha! – o těžkém údělu spisovatele, který píše knihu a který to má těžší, než čtenář.


Křídlo zlámané – příběh o nalezení a ošetření ptačího mláďátka, které se potom každé jaro vrací nad zahradu svého zachránce.


Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..